Aktualności Multimedia Galeria Festiwal Integracje Kontakt Zespół Forum
ZMIANA TERMINU KONCERTU!
2014-10-21

Z przyczyn niezależnych od organizatorów oraz Zespołu koncert w Ośrodku Kultury w Mirosławcu zostaje przeniesiony na 23 listopada (niedziela), godzina 18.00 pozostaje bez zmian. 
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

"Poznań" podbija zachodniopomorskie!
2014-10-10
Serdecznie zapraszamy na nasz koncert zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Mirosławcu. Nasz zespół zaprezentuje się w godzinnym programie 26 października o godz. 18.00 na sali widowiskowej OK w Mirosławcu. Wstęp wolny. Do zobaczenia!
Wytnij Hołubca w Poznaniu.
2014-10-08
Zapraszamy do wspólnego wycinania hołubcy w ramach akcji WYTNIJ HOŁUBCA już w najbliższą niedzielę 12 października o godz. 17.00 na Plac Wolności w Poznaniu. 
Wstąp w szeregi ZTLu!
2014-09-30

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF

Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz 
organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu.

Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.

Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów 
do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 7 i 9 października w sali gimnastycznej 
Domu Studenckiego AWF na ul. św Rocha 9. godz. 20.00.

 

Koncert Jubileuszowy z okazji 95-lecia Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2014-09-30

25 października Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu bedzie świętować swoje 95-lecie, z tej okazji już teraz zapraszamy wszystkich absolwentów naszej uczelni do zarejestrowania swojego udziału w jubileuszowym wieczorze. Na scenie nie zabraknie oczywiście "Poznania"! 

Szczegóły odnajdzie Państwo na stronie Uczelni.
Tancerze "Poznania" dla międzynarodowego projektu HopSports
2014-09-24
W mionionym tygodniu trójka naszych tancerzy wzięła udział w realizacji filmu w ramach projektu międzynarodowego firmy HopSports promującego różne formy aktywności fizycznej i tańca charakterystyczne dla różnych państw świata. Dzieci z krajów całego świata, będą mogły z niego korzystać w ramach przerwy śródlekcyjnej oraz w każdej innej chwili, gdy spada ich koncentracja. Przy okazji będą miały okazję poznać kulturę innych krajów.


40 Biesiada Koźlarska w Zbąszyniu
2014-09-22
Na niedzielę (28 września) zapraszamy na 40 Biesiadę Koźlarską do Zbąszynia! Na scenie "Poznań" zaprezentuje się, aż w czterech choreografiach. Na występy zapraszamy od godziny 13.30. 
ZTL "Poznań" na Słowacji
2014-09-04

Pofestiwalowe emocje jeszcze do końca nie opadły, a my ruszamy dalej! W dniach 29 sierpnia-31 sierpnia nasi tancerze i muzycy wzięli udział w XXI Dubnickim Festiwalu Folkorystycznym w Dubnicy nad Vahom, na Słowacji. Wydarzenie organizowane jest przez KLUB POLSKI Środkowe Poważe, skupiający społeczność polonijną na Słowacji. Koncert oraz przemarsze Zespołu umożliwiły publiczności chociaż na chwilę przybliżyć się do ojczyzyny. Dzięki staraniom Klubu mieliśmy okazję zwiedzić Bratysławę oraz zaprezentować się w tym mieście podczas godzinnego programu.                 

Za nami XIV edycja ŚPF INTEGRACJE!
2014-09-04

Meksyk na Półwiejskiej, Japonia na Łazarzu, czyli „Folklor w każdym fyrtlu” - pod takim tytułem odbył się czternasty Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”.  Mieszkańcy Wielkopolski nie tylko mieli okazję podziwiać występy egzotycznych gości w swoich miastach, ale mogli również posłuchać ludowych opowieści w poznańskich parkach lub zrobić ludowy kolaż. 

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowały się grupy z Japonii, Meksyku, Węgier, Cypru oraz Polski. Przegląd rozpoczął się w poniedziałek, 11 sierpnia kolorowym przemarszem ulicą Półwiejską oraz koncertem w Parku Wilsona. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzili jeszcze Swarzędz, Leszno,  Wronki i Pobiedziska. Całość uwieńczył plenerowy koncert finałowy  który odbył się w niedzielę, 17 sierpnia przy poznańskiej Arenie.  Wydarzenie podkreśliło obchodzone w tym roku 40-lecie działalności hali widowiskowo sportowej „Arena”.

Ponadto, w tym roku organizatorzy postanowili uczcić dwusetną rocznicę urodzin polskiego folklorysty Oskara Kolberga i przekonać, że nasza kultura ludowa może towarzyszyć w każdej chwili i w każdym miejscu, stąd tez nazwa tegorocznej edycji „Folklor w każdym fyrtlu”. – Obchody zaczęliśmy już w maju, organizując  w studenckim klubie TROPS, taneczne wieczory ludowe – mówi Martyna Poprawska, rzecznik prasowy festiwalu. - W sierpniu, z kolei, zajrzeliśmy na osiedla wielkopolskich miast i zaprosiliśmy dzieci do wspólnego czytania bajek, a dorosłych do malowania. Światowy Przegląd Folkloru „Integracje“ odbywa się regularnie w sierpniu już od 2001 roku. Ambicją organizatorów jest zaprezentowanie szerokiej publiczności folkloru z rozmaitych stron świata, pokazanie, poprzez wspólną zabawę, że kultura ludowa jest atrakcyjna. Tym razem Wielkopolskę odwiedzą goście m.in. z Cypru, , Turcji i Polski. Ideą ŚPF „Integracje“ jest umożliwienie kontaktu z kulturą ludową jak największej liczbie widzów, dlatego uczestnicy koncertują w całej Wielkopolsce. Koncerty festiwalowe, poprzedzone przemarszami, odbywają się zazwyczaj w czterech miastach, każdego dnia w innym – w tym roku będą to: Poznań, Leszno, Pobiedziska i Swarzędz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia na naszym Fanpagu na portalu Facebook. 

XIV Światowy Przegląd Folkloru "INTEGRACJE"
2014-07-25

11 sierpnia rozpocznie się Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”, którego gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się grupy z Cypru, Japonii, Meksyku, Węgier, Ukrainy i Polski. Przez cały tydzień artyści będą podróżować po Wielkopolsce: w tym roku zespoły koncertować będą w Poznaniu, Swarzędzu, Wronkach, Lesznie i Pobiedziskach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Poza koncertami na naszych widzów, jak zwykle czeka moc ludowych atrakcji: warsztaty taneczne przed każdym koncertem, nauka tańców polskich, konkurs plastyczny dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy na wszystkie festiwalowe wydarzenia!

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia - INTEGRACJE

 
Film Promocyjny

Facebook FanPage

VideoBlog


Dla studenta
webdesign, sklepy internetowe, strony www