Aktualności Multimedia Galeria Festiwal Integracje Kontakt Zespół Forum
Wesołych Świąt!
2015-12-23
Wszystkim naszym sympatykom i przyjaciołom składamy życzenia wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku!

 
Świąteczna Bimba z Zespołem Tańca Ludowego "Poznań" AWF
2015-12-09
Jak co roku, MPK Poznań oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych zaprasza na przejazd Świąteczna Bimbą. 20 grudnia Gwiazdorom, śnieżynkom oraz Konduktorom towarzyszyć będzie Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wspólnego kolędowania wraz z członkami zespołu podczas podróży tramwajem po ulicach Poznania. Do przejażdżki rozśpiewanym pojazdem zapraszamy w niedzielę 20 grudnia, pomiędzy godzinami 12.00, a 16.30. Na pasażerów oczekiwać będą tancerze w oryginalnych strojach ludowych wraz z kapela ludową. Mamy nadzieję, że umilimy naszym pasażerom czas zakupowych szaleństw, zapewnimy chwilę radości oraz wprowadzimy w iście świąteczny nastrój.Spotkanie opłatkowe ZTLu
2015-12-09
Wszystkich tancerzy, muzyków oraz przyjaciół Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" zapraszamy na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 17 grudnia, w czwartek, o godz. 19.00 w sali 265 budynku głównego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Koncert ku pamięci Jagody i Wiktora
2015-11-12

25 sierpnia w tragiczny i niespodziwany sposób odeszła wraz ze swoim synkiem Wiktorem, Jagoda - nasza koleżanka, tancerka i aktywna działaczka Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”. Chcielibyśmy pożegnać ją tak jak umiemy najlepiej: wspólnym wieczorem spędzonym w gronie jej bliskich i przyjaciół, pełnym ciepłych wspomnień, wypełnionych tańcem, muzyką i śpiewem.
Wraz z Rodzicami Jagody zapraszamy na koncert poświęcony pamięci jej i jej synka, Wiktora. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia (sobota) o godz. 18.00 w dużej sali siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Łany" - ul. Dożynkowa 9G w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspomnieć Jagodę i jej synka oraz pożegnać ich wspólnie z nami - wstęp na koncert jest wolny.

Oficjalna sesja zdjęciowa Zespołu
2015-10-26
W maju tancerze oraz muzycy ZTL "Poznań" AWF wzięli udział w oficjalnej sesji zdjęciowej na terenie Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach". Efekty naszej pracy możecie Państwo obejrzeć w zakładce galeria oraz na naszym FanPagu na portalu Facebook.
V Jubileuszowy Bal Niepodległościowy
2015-10-26
Nasz Zespół już po raz piąty zaprezentuje się podczas Balu Niepodległościowego organizowanego przez Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu "OAZA". W tym roku, 7 listopada, publiczności przedstawimy suitę tańców rzeszowskich, a o północy wspólnie z gośćmi balu zatańczymy poloneza. 
AKCJA REKRUTACJA!
2015-09-16
Zespół poszukuje tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.
Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 6 i 8 października w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św Rocha 9. o godz. 20.00. Spotkanie ma charakter informacyjny i nie jest zobowiązujące.

 
Jubileuszy XV Światowy Przegląd Folkloru "INTEGRACJE" 2015
2015-07-23

Z okazji jubileuszowej edycji Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”, Wielkopolskę odwiedzą zespoły, które w ostatnich czternastu latach najbardziej przypadły publiczności do gustu. Będą węgierskie klepanki, słowiańskie akrobacje oraz meksykańskie trąbki.

- To już piętnaście lat! – cieszy się Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. – Każdego roku pokazywaliśmy publiczności coś nowego: zespoły z różnych stron świata, tancerzy niepełnosprawnych czy grupy seniorów. Jubileusz jest świetną okazją, aby ponownie zaprosić tych najlepszych - ulubieńców publiczności. Poza tym, w trakcie ostatnich czternastu lat, publiczność oglądała różne, nietypowe oblicza folkloru: śpiewaków zjeżdżających z wysokości kilkunastu metrów na linach, dj’a ‘scratchującego’ do akompaniamentu kapeli ludowej czy poloneza tańczonego konno.  Tym razem, podczas koncertu finałowego, pokażemy największe ‘smaczki’ zeszłorocznych edycji. – dodaje Majchrowicz.

Podczas festiwalu zaprezentują się grupy z Czech, Meksyku, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. Przegląd rozpocznie się w niedzielę, 9 sierpnia występami w Kostrzynie i Swarzędzu. Koncert inauguracyjny w Parku Wilsona i  kolorowy korowód ulicą Półwiejską w Poznaniu odbędą się w poniedziałek, 10 sierpnia. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą jeszcze Leszno,  Wronki, Wągrowiec i Grodzisk Wielkopolski. Całość uwieńczy plenerowy koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia przed Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.  Poza tym, moc ludowych atrakcji: wieczory narodowe, warsztaty dla dzieci, turniej sportów tradycyjnych na poznańskiej Malcie oraz wystawy zdjęć – po prostu różne oblicza folkloru!

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl .

 

Festiwal "Voru" w Estonii
2015-06-29
ZTL w tym roku podbija północ Europy! W dniach 7-14 lipca nasi tancerze i muzycy wezmą udział w festiwalu folklorystycznym w miejscowości Voru w Estonii. Na scenie obok nas pojawią się zespoły z Hiszpanii, Rosji, Portugali, USA i Turcji. Po powrocie na pewno zamieścimy relację z tego wydarzenia. Zapraszamy na stronę festiwalu: www.vorufolkloor.ee .
X Dzień Sportu Stowarzyszenia "Nasze Serce" - jubileuszowy piknik
2015-06-22
Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy na Dzień Sportu organizowany przez Stowarzyszenie "Nasze Serce", którzy odbędzie się 28 czerwca w niedzielę, w godzinach od 12.00 do 17.00 na terenie Młodzieżowego Domu Kultury 1, przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu. Program festynu skierowany jest do rodzin oraz dzieci, odnajdziemy w nim: gry sportowe dla całej rodziny, gry zręcznościowe, pokazy- niespodzianki, konkursy i wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje odnajdziecie Państwo tutaj. 
Wśród występów artystycznych nie zabraknie występu ZTLu (ok. godz. 15.00) na który już teraz serdecznie zapraszamy!Film Promocyjny

Facebook FanPage

VideoBlog


Dla studenta
webdesign, sklepy internetowe, strony www