Aktualności Multimedia Galeria Festiwal Integracje Kontakt Zespół Forum
"Wytnij Hołubca" 2013
2013-10-08

6 października po raz drugi zespołu ludowe z Poznania i okolic zaprosiły poznaniaków do studenckiej akcji "Wytnij Hołubca". Wydarzenie ma na celu promowanie wśród młodych ludzi polskich tradycji ludowych oraz integrację akademickich środowisk folklorystycznych. W Poznaniu wydarzenie zostało zainicjowane w zeszłym roku przez Zespół Tańca Ludowego "POZNAŃ" AWF wraz z Zespołem Pieśni i Tańca ŁANY. Do tegorocznej akcji przyłączyły się kolejne zespoły z Wielkopolski. Finał akcji odbył się o godz. 17 na Starym Rynku, gdzie do wspólnego wycinania hołubców zachęcano wszystkich przechodniów. Już teraz wiemy, że udało nam się pobić zeszłoroczny rekord w liczbie osób wspólnie wycinających hołubce. Wieczór zakończył koncert, w którym udział wzięły wszystkie zespoły uczestniczące w akcji.

 

Wytnij z nami Hołubca!
2013-09-27
Serdecznie zapraszamy na wspólne wycinanie hołubców na poznańskim Rynku w ramach ogólnopolskiej akcji "Wytnij Hołubca". Czekamy na Was 6 października o godz. 17:00.

Poniżej prezentujemy film przygotowany przez "Poznań" promujący tegoroczną akcję. 


 
Akcja "Rekrutacja"!
2013-09-13

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF

Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz
organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu.

Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.

Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów
do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 8 i 10 października w sali gimnastycznej
Domu Studenckiego AWF na ul. św Rocha 9. godz. 20.00.


 

Studniówka Szlachetnej Paczki
2013-09-02
Przybyliśmy, zatańczyliśmy, świetnie się bawiliśmy! W czwartek, 29 sierpnia, wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki świętowaliśmy 100 dni do rozpoczęcia tegorocznej edycji akcji. Nasze tancerki poprowadziły pierwsze pary poloneza na poznańskim Starym Rynku. Jak było można przekonać się z relacji - tutaj

Jeśli chcesz zostać SUPER W odwiedź stronę:
www.szlachetnapaczka.pl
Koncerty w ramach XIII Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE 2013
2013-08-23
Zespół Tańca Ludowgo "Poznań" AWF od trzynastu lat jest gospodarzem INTEGRACJI. Tancerze Zespołu, pracując jako wolontariusze, tworzą i realizują program Festiwalu od podstaw. Co roku "Poznań" prezentuje się na INTEGRACJACH podczas koncertów i przemarszy. Więcej informacji na oficjalnej stronie INTEGRACJI.
Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE po raz trzynasty!
2013-07-22

12 sierpnia rozpocznie się Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”, którego gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się grupy z Brazylii, Rosji, Turcji, Włoch, Słowacji i Polski. Przez cały tydzień artyści będą podróżować po Wielkopolsce: w tym roku zespoły koncertować będą w Poznaniu, Swarzędzu, Lesznie i Pobiedziskach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Poza koncertami na naszych widzów, jak zwykle czeka moc ludowych atrakcji: warsztaty taneczne przed każdym koncertem, konkurs dla pasjonatów fotografii oraz tworzenie ludowego graffiti. Serdecznie zapraszamy na wszystkie festiwalowe wydarzenia!

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia - INTEGRACJE

 


 

IX Światowy Zlot Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”
2013-07-15
Tancerze ZTLu zakończyli sezon 12 lipca koncertem w ramach IX Światowego Zlotu Młodzieży Polonijnej „Orle Gniazdo”. Zespół zaprezentował się w suicie tańców lubelskich, lachów sądeckich oraz choreografii z Łowicza. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom zlotu za bardzo miłe przyjęcie. Teraz nadszedł czas na krótki odpoczynek od ZTLu, wracamy już w sierpniu!
Festiwale Folklorystyczne w Rumunii i Bośni oraz Hercegowinie
2013-06-27
W czerwcu tancerze naszego Zespołu spędzili 10 dni pełnych słońca, atrakcji i tańca na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Bośni i Rumunii. Aby poczuć festiwalowy klimat zapraszamy do obejrzenia Koncertu Konkursowego Dukat Fest w Bośni oraz Hercegowinie. Wypatrujcie biało-czerwonej flagi! :) W dziale galeria odnajdzie również kilka zdjęć z podróży i koncertów. Więcej odnajdziecie na naszym Facebookowym Fan Pagu
Festiwale w Rumunii oraz Bośni i Hercegowinie
2013-06-08
Już we wtorek Zespół wyrusza w podróż do Rumunii, gdzie będzie uczestniczył w Festiwalu “Baragan`s Flower” 2013. Po 5 festwialowych dniach, kolejnym naszym przystankiem będzie Bośnia i Hercegowina, gdzie będziemy gościć na Festiwalu Dukatfest 2013.
Szczegóły Festiwali odnajdziecie na stronach: Bargan's Flower oraz Dukatfest


Konkurs plastyczny "Taniec Folklor Integracje"
2013-05-29
Celem konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, organizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Integracje", było wyłonienie najciekawszego plakatu promującego XIII Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2013, obrazującego wielobarwność folkloru z różnych stron świata. Od początku powstania INTEGRACJI ich gospodarzem jest Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Wygrany plakat został wykonany przez uczniów klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Poznaniu. Pierwszą nagrodą w konkursie były warsztaty związane z malowaniem ekotoreb (zorganizowane przez firmę Arty-Party Szymon Jakóbczyk Imprezy dla dzieci) oraz warsztaty tańca ludowego (zorganizowane przez Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu). 
Tancerze odwiedzili dziś zwycięską klasę, gdzie przedstawili dzieciom stroje krakowskie i rzeszowskie, wykonani z dziećmi krótki układ krakowiaka oraz zaprezentowali instrumenty kapeli ludowej. Zabawa była wspaniała, a dzieci bardzo zaangażowane.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w wykonaniu plakatu!

O szczegółach konkursu można przeczytać na stronie: www.festiwal.awf.poznan.pl .
TanCel i warunki konkursu: Wyłonienie najciekawszego plakatuFilm Promocyjny

Facebook FanPage

VideoBlog


Dla studenta
webdesign, sklepy internetowe, strony www