Festiwale w Rumunii oraz Bośni i Hercegowinie
2013-06-08
Już we wtorek ZespóÅ‚ wyrusza w podróż do Rumunii, gdzie bÄ™dzie uczestniczyÅ‚ w Festiwalu “Baragan`s Flower” 2013. Po 5 festwialowych dniach, kolejnym naszym przystankiem bÄ™dzie BoÅ›nia i Hercegowina, gdzie bÄ™dziemy goÅ›cić na Festiwalu Dukatfest 2013.
SzczegóÅ‚y Festiwali odnajdziecie na stronach: Bargan's Flower oraz Dukatfest

Konkurs plastyczny "Taniec Folklor Integracje"
2013-05-29
Celem konkursu plastycznego dla uczniów klas 1-3 szkóÅ‚ podstawowych, organizowanego przez AkademiÄ™ Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Integracje", byÅ‚o wyÅ‚onienie najciekawszego plakatu promujÄ…cego XIII Åšwiatowy PrzeglÄ…d Folkloru INTEGRACJE 2013, obrazujÄ…cego wielobarwność folkloru z różnych stron Å›wiata. Od poczÄ…tku powstania INTEGRACJI ich gospodarzem jest ZespóÅ‚ TaÅ„ca Ludowego "PoznaÅ„" AWF. Wygrany plakat zostaÅ‚ wykonany przez uczniów klasy Ic ze SzkoÅ‚y Podstawowej nr 66 w Poznaniu. PierwszÄ… nagrodÄ… w konkursie byÅ‚y warsztaty zwiÄ…zane z malowaniem ekotoreb (zorganizowane przez firmÄ™ Arty-Party Szymon Jakóbczyk Imprezy dla dzieci) oraz warsztaty taÅ„ca ludowego (zorganizowane przez ZespóÅ‚ TaÅ„ca Ludowego „PoznaÅ„” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu).
Tancerze odwiedzili dziÅ› zwyciÄ™skÄ… klasÄ™, gdzie przedstawili dzieciom stroje krakowskie i rzeszowskie, wykonani z dziećmi krótki ukÅ‚ad krakowiaka oraz zaprezentowali instrumenty kapeli ludowej. Zabawa byÅ‚a wspaniaÅ‚a, a dzieci bardzo zaangażowane.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w wykonaniu plakatu!

O szczegóÅ‚ach konkursu można przeczytać na stronie: www.festiwal.awf.poznan.pl .
TanCel i warunki konkursu: Wyłonienie najciekawszego plakatu
XVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2013
2013-04-03
Serdecznie zapraszamy na nasz koncert w ramach XVI PoznaÅ„skiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w dniu 11 kwietnia, którego w tym roku gospodarzem jest Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. WystÄ™p naszych tancerzy zaplanowano na godzinÄ™ 18.00 oraz 18.45 w Auli w Budynku GÅ‚ównym AWF. Mamy nadziejÄ™, do zobaczenia!
Życzenia Wielkanocne
2013-03-28
Wszystkim tancerzom i muzykom oraz przyjaciołom Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF oraz Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE składamy życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!
Relacja z minionych koncertów
2013-03-25
Mimo, że Koncert Galowy z okazji Jubieluszu 30-lecia za nami, tancerze i muzycy "Poznania" nie zwalniajÄ… tempa. W mionionych tygodniach koncertowaliÅ›my podczas XXVII Targów Edukacyjnych na MTP w Poznaniu oraz Drzwi Otwartych na Akademii Wychowania Fizycznego. Relacje z tych wydarzeÅ„ można odnaleźć na naszym FanPagu na portalu Facebook oraz na stronie AWF. Podczas obu wydarzeÅ„ czÅ‚onkowie ZespoÅ‚u gorÄ…co zachÄ™ciali do doÅ‚Ä…czenia do naszego grona.
Drzwi Otwarte na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
2013-03-20
Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszÅ‚ych studentów oraz zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska podczas Drzwi Otwartych w Akademii Wychowania Fizycznego, 23 marca (sobota) pomiÄ™dzy godzinÄ… 10.00, a 12.00. Z chÄ™ciÄ… opowiemy o dziaÅ‚alnoÅ›ci w Zespole oraz odpowiemy na wszelkie pytania. O godz. 10.15 w Auli AWF bÄ™dzie można sprawdzić nasze sÅ‚owa w praktyce, podczas pokazu tanecznego w wykonaniu naszych tancerzy oraz muzyków. Do zobaczenia!
Występ podczas XVII Targów Edukacyjnych
2013-03-14

Zapraszamy na nasz koncert w ramach Targów Edukacyjnych - zaprezentujemy taÅ„ce spiskie (godz. 12.45) oraz ukÅ‚ad mazura w wersji towarzyskiej (12.00). Koncert odbÄ™dzie siÄ™ 16 marca w pawilonie nr 8 MiÄ™dzynarodowych Targów PoznaÅ„skich.
WÅ›ród odwiedzajÄ…cych bÄ™dzie można odnaleźć naszych tancerzy zachÄ™cajÄ…cych do doÅ‚Ä…czenia do naszego grona, wszystkie chÄ™tne osoby zapraszamy do rozmowy - na pewno rozwiejemy wszelkie wÄ…tpliwoÅ›ci.

Jubileusz 30-lecia już za nami!
2013-03-13
W minionÄ… sobotÄ™ odbyÅ‚ siÄ™ Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 30-lecia. Serdecznie dziÄ™kujemy naszej publicznoÅ›ci za wspaniaÅ‚a atmosferÄ™, za każde sÅ‚owa gratulacji, za wszystkie życznia, które po dziÅ› dzieÅ„ do nas spÅ‚ywajÄ…! Mamy nadziejÄ™, że bÄ™dziemy mogli przez kolejne 30 lat koncertować na scenach Å›wiata propagujÄ…c nasz wielobrawny i wyjÄ…tkowy folklor.
MiÅ‚o nam poinformować, że podczas uroczystego Koncertu Galowego ZespóÅ‚ zostaÅ‚ odznaczony OdznakÄ… HonorowÄ… "Za zasÅ‚ugi dla Województwa Wielkopolskiego". OdznakÄ… indywidualnÄ… zostaÅ‚ uhonorowany Kierownik ZespoÅ‚u, Pan Dariusz Majchrowicz. Odznaki na scenie wrÄ™czyÅ‚ WicemarszaÅ‚ek Województwa Wielkopolskiego, Pan Wojciech Jankowiak. JesteÅ›my niezmiernie dumni ze zdobytych odznaczeÅ„.

Zapraszamy na nasz Fanpage na portalu Facebook, gdzie odnajdziecie mnóstwo relacji z jubileuszowych obchodów!

Jubileusz 30-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego
2013-03-01
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatków, przyjacióÅ‚ oraz byÅ‚ych czÅ‚onków naszego ZespoÅ‚u na Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia. Już od 1982 roku koncertujemy na krajowych i Å›wiatowych scenach, propagujemy polskÄ… kulturÄ™ ludowÄ… oraz dzielimy siÄ™ z widzami swojÄ… pasjÄ….

Koncert odbÄ™dzie siÄ™ 9 marca o godzinie 17.00 w Sali Ziemi na MiÄ™dzynarodowych Targach PoznaÅ„skich w Poznaniu.
Wszystkie osoby zainteresowanie uzyskaniem zaproszenia na wydarzenie proszone sÄ… o przesÅ‚anie maila na adres ztlpoznan@awf.poznan.pl .

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszym święcie!
Jubileuszowy obóz w Rudnie
2013-02-28

W minionym tygodniu, przez 5 pracowitych dni, pokonując zimno, zmęczenie i "katarek" tancerze oraz muzycy ZTLu przygotowywali się do Koncertu Galowego z okazji Jubileuszu 30-lecia. Efekty naszej pracy możecie sprawdzić już 9 marca w Sali Ziemi na MTP w Poznaniu!