Świąteczna Bimba
2016-12-06
To już taka poznańska tradycja, że w grudniowe niedziele na ulicach Poznania pojawia się nietypowy tramwaj. Przystrojony w lampki i świąteczne ozdoby jest widoczny z daleka. Mieszkańcy mogą też usłyszeć wydobywające się z wagonu dźwięki kolęd i pastorałek, a za sterami siedzi sam Gwiazdor, odziany w zielony płaszcz i czapkę!
18 grudnia na pokładzie Świątecznej Bimby poznaniaków powitają tancerze i muzycy ZTLu. :)Jak co roku zaprosimy do zaśpiewania z nami najpiękniejszych polskich kolęd, także tych trochę już zapomnianych.
Szczegóły oraz trasa przejazdu dostępna tutaj.
IX Festiwal Tańca AWF
2016-11-28
Serdecznie zapraszamy na IX Festiwal Tańca AWF, organizowany przez pracowników Zakładu Tańca i Fitnessu naszej uczelni. Na scenie zaprezentuje się również ZTL "Poznań" AWF w najnowszej choreografii tańców kaszubskich. Festiwal odbędzie się 1 grudnia (czwartek) o godz. 18.30 w auli budynku głównego AWF, ul. Królowej Jadwigi 27/39. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Świętomarcińskie przysmaki z całego świata!
2016-11-09
"Jako Poznaniacy jesteśmy dumni ze swojej świętomarcińskiej tradycji wypieku rogala – i słusznie, bo jest to unikalny na skalę światową słodki przysmak. Jednak, jak niedawno odkryłem, święto Świętego Marcina jest niezwykle popularne w Europie i wiąże się z nim wiele ciekawych tradycji kulinarnych, o których raczej nie mamy pojęcia". Jakich? Odpowiedź w artykule "City Event Poznań" - serdecznie zapraszamy do lektury tutaj!

DOŁĄCZ DO NAS!
2016-10-28
W szeregi ZTL "Poznań" AWF można wstąpić w każdej chwili - wystarczy dołączyć do nas podczas prób.
Zapraszamy!

DOŁĄCZ DO NAS!
2016-10-05
Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu. Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.
Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw. Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 11 i 13 października w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św Rocha 9. godz. 20.00.

Noc Naukowców 2016
2016-10-05
30 września w ramach organiznowanej na naszej uczelni Nocy Naukowców zaprosiliśmy dzieci na zajęcia dotyczące polskiego folkloru. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać oryginalne stroje ludowe oraz instrumenty muzyczne kapeli ludowej, poznać ludowe przyśpiewki i okrzyki, nauczyć się narodowych oraz regionalnych tańców ludowych. Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz fanpage na portalu Facebook.

Konferencja Naukowa „RecreaOlympic”
2016-09-16
Tancerze Zespołu swoją obecnością wsparli prezentację pracowników naukowych Katedry Rekreacji uczestniczyli w konferencji naukowej oraz rekreacyjnym festynie, który odbył się na terenach pod Pałacem Kultury i Naukiw w Warszawie. Prezentacje przygotowane przez pracowników naszej Uczelni cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co zostało uhonorowane Nagrodą Publiczności.

Polish Night w ramach 104 Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016
2016-09-16

Podziękowania za wsparcie organizacji XVI ŚPF "INTEGRACJE"
2016-09-12
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w wsparcie naszego projektu Koncertu Finałowego XVI ŚPF "INTEGRACJE" w portalu PolakPotrafi.pl.
Do wspólnych podziękowań dołączają się uczestnicy XVI Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”: tancerze i muzycy ludowi z Tajwanu, Czech, Irlandii, Indii, Serbii oraz Polski.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z ich udziałem:

Dziękujemy za otwarcie swojego serca na folklor i bezinteresowne przyczynienie się do powodzenia naszego festiwalu!

XVI Światowy Przegląd Folkloru "INTEGRACJE"
2016-07-25

Parowozownia PKP dzięki trzystu tancerzom z różnych zakątków świata pokaże swoje inne oblicze. Właśnie tam będzie miał miejsce finał szesnastej edycji Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”. Festiwal odbędzie się w terminie 14 – 21 sierpnia w Poznaniu oraz kilku innych wielkopolskich miastach.

„Kontrasty” – takie hasło przyświecać będzie tegorocznej edycji festiwalu. Organizatorzy i tym razem chcą pokazać Wielkopolanom, że folklor można konsumować na różne niekonwencjonalne sposoby. - Zawsze staraliśmy się, by koncert finałowy był niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. - Co roku wybieraliśmy inne miejsce w Poznaniu, które stanowiło urokliwe tło do spektaklu składającego się z tańca, śpiewu i muzyki. Zazwyczaj były to zabytkowe place, budowle lub parki. Tym razem wybraliśmy nietypowo – parowozownia PKP. To wszystko po to by pokazać, że folklor wygląda dobrze w każdym otoczeniu. Nawet takim „szarym” i industrialnym – dodaje Majchrowicz.

Podczas festiwalu zaprezentują się grupy z Czech, Gruzji, Irlandii, Serbii, Tajwanu, Turcji i Polski. Przegląd rozpocznie się w niedzielę, 14 sierpnia występami w Kostrzynie i Swarzędzu. Koncert inauguracyjny w Parku Wilsona oraz kolorowe korowody ulicą Półwiejską oraz dookoła Starego Rynku w Poznaniu odbędą się w poniedziałek, 15 sierpnia. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą jeszcze Leszno, Luboń, Wronki, Wągrowiec i Grodzisk Wielkopolski. Całość uwieńczy plenerowy koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia na terenie Sceny Parowozowni przy ulicy Kolejowej w Poznaniu. Na miejsce spektaklu będzie można dojechać bezpłatnie pociągiem, który odjedzie z Dworca Letniego o godz. 20.00. Poza tym, czekają nas wieczory narodowe, warsztaty dla dzieci, turniej sportów tradycyjnych na poznańskiej Malcie oraz wystawy zdjęć – jednym słowem, moc ludowych atrakcji.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl