Aktualności Multimedia Galeria Festiwal Integracje Kontakt Zespół Forum
Obóz artystyczno-szkoleniowy w Rudnie
2012-11-15

Dla Tancerzy naszego Zespołu zbliża się wymagający okres, a więc obóz artystyczno-szkoleniowy w Rudnie. W dniach 29.11-2.12 będziemy zajęci tylko tańcem. Tym ludowym, i tym na wieczornym parkiecie.

II Bal Niepodległościowy
2012-11-12
W minioną sobotę Zespół "Poznań" zaprezentował się podczas II Balu Niepodległościowego w Kórniku. Publiczności przedstawiliśmy choreografię mazura. O północy zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnego poloneza.
Dołącz do ZTLu!
2012-10-16

Nasz Zespół wciąż poszukuje tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Jeśli ominął Cię nabór do Zespołu, a chciałbyś do nas dołączyć zapraszamy na próby grupy początkującej w każdy wtorek i czwartek o godzinie 19 w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św. Rocha 9. 
Prosimy o zabranie obuwia oraz stroju na zmianę.

Do nas możesz dołączyć w każdej chwili! 

Wytnij z nami Hołubca!
2012-09-27

W Dzień Tańca Ludowego, czyli 7 października, o godzinie 16:00, na Starym Rynku w Poznaniu, członkowie poznańskich akademickich zespołów ludowych będą zachęcać spacerowiczów do wykonywania wraz z nimi tanecznego kroku – hołubca.

 Również Tancerze z Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF pragną włączyć się w tą niecodzienną i wyjątkową akcję i udowodnić, że nasze tradycje i rodzima kultura ludowa jest wciąż żywa i atrakcyjna dla Polaków.  Przedsięwzięcie realizowane będzie w wielu innych miastach Polski, m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Lublinie oraz Wrocławiu. Pomysłodawcą akcji jest Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

 Zespół z naszej uczelni przygotował film promujący wydarzenie – jest to fabularna historia o Krakowiance poszukującej partnera do wspólnego „Wycinana Hołubców”. Możemy zapewnić, że z nami nie zabranie Państwu drugiej połówki do wspólnego „Wycinania”!

 

Więcej na temat akcji „Wytnij Hołubca”

Zaproszenie do grona ZTLowiczów!
2012-09-10

Taniec, muzyka, koncerty na polskich i zagranicznych scenach, wyjazdy na festiwale oraz organizacja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Poznaniu to tylko cześć działań Zespołu.Jest to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół na całe życie i poznać wielu niesamowitych ludzi.

Zespół szuka tancerzy i tancerek do grupy koncertowej oraz amatorów do grupy początkującej – wszystkiego można nauczyć się od podstaw.

Zapraszamy na nabór do Zespołu w dniu 9 i 11 października w sali gimnastycznej Domu Studenckiego Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego na ul. św. Rocha 9. Godz. 20. Spotkanie jest niezobowiązujące, przyjdź i przekonaj się jak u nas jest!

 

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2012
2012-07-31
Pomimo wakacyjnej atmosfery tancerze "Poznania" ciężko pracują...Dlaczego?
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE, którego jesteśmy gospodarzem. Już za 12 dni otworzymy XII INTEGRACJE Koncertem Inauguracyjnym w Parku Wilsona w Poznaniu.
Co jeszcze czeka naszych Widzów? Sprawdźcie na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie sezonu 2011/2012 w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie
2012-06-29
Ostatni koncert "Poznania" w roku akademickim 2011/2012 odbędzie się 2 lipca w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.
Tancerze zaprezentują się w dwóch tańcach narodowych: żywiołowym krakowiaku oraz delikatnym i płynnym mazurze. Układy te będą przeplatane pełnymi zabawy i śpiewu tańcami góralskimi z okolic Spiszu i Nowego Sącza.

Nie rozstajemy się jednak na długo. Już od 13 sierpnia Zespół Tańca Ludowego "Poznań" jako gospodarz Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje" zaprasza na koncerty na terenie całej Wielkopolski. Szczegóły można odnaleźć na stronie Festiwalu.
Koncert z okazji Nocy Kupały 2012
2012-06-18
Nasz Zespół wystąpi w najbardziej romantyczną noc w Polsce. Tradycyjnie już, 21 czerwca, Poznaniacy będą mieli okazję wypuścić w niebo lampiony wraz ze swoimi marzeniami i życzeniami. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" wystąpi o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy!
Świętujemy 600-lecie Ostroroga
2012-05-29
ZTL swoim koncertem uświetni obchody 600-lecia Ostroroga. Zapraszamy w niedzielę 3 czerwca o godzinie 18:00 nad Jezioro Mormin koło Ostroroga. Szczegółowy program obchodów dostępny na stronie organizatora
ZTL na Dniach Łazarza
2012-05-22
Zapraszamy na uroczysty koncert z okazji Dni Łazarza 2012. W najbliżsżą niedzielę tj. 27 maja o godzinie 17:30 zaprezentujemy się w Parku Wilsona w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy, na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Łazarza wstęp wolny. Program dostępny na stronie organizatora. Film Promocyjny

Facebook FanPage

VideoBlog


Dla studenta
webdesign, sklepy internetowe, strony www