Pierwszy występ grupy naborowej!
2019-03-28
Wczoraj (tj. 27.03.2019 r.) odbył się pierwszy występ tegorocznej grupy naborowej.
Tancerze zaprezentowali się w 3 układach : Ostatki śląskie, Tańce i przyśpiewki krzczonowskie oraz w jednym z pięciu tańców narodowych - Krakowiaku.
Był stres, ale była też zabawa.
Na widowni zasiadła grupa koncertująca oraz nabliżsi.
Zapraszamy do GALERII zdjęć z koncertu.
Obóz szkoleniowo-kondycyjny w Rudnie
2019-03-25
Wczoraj wróciliśmy po rocznej przwerwie z obozu w Rudnie.
Od lat jeździmy tam na cztery dni (21 - 24 marca), aby szlifować nasze umiejętności taneczne, polepszać naszą kondycję fizyczną.
Przed nami koncert z okazji 100-lecia Uniwersytetu poznańskiego i wiele innych wydarzeń tanecznych.
Podczas tych czterech dni przypomnieliśmy sobie wszystkie kroki z regionów, które mamy
w naszym repertuarze.
W czasie obozu, odbyło się wkupne "młodej grupy" oraz
mieliśmy imprezę przebieraną a tematem przewodnim były subkultury!

Koncert z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.
2019-03-13
Serdecznie zapraszamy na koncert 07.04 w Auli UAM.
„Trzy odsłony Tańca” to koncert zorganizowany przez AWF w ramach uroczystych obchodów
100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Obowiązują zapisy na bilety, wszystkie informację w linku poniżej

Studenci, absolwenci oraz przyjaciele Akademii zaprezentują współczesną, klasyczną oraz ludową formę tańca.
Wystąpią także wokalistki, skrzypaczka i gimnastyczka artystyczna,
a koncert uświetni Wiesław Prządka – wybitny muzyk, bandoneonista!
7 kwietnia 2019 - Aula UAM

Szczegółowe informacje:

Historia zespołów folklorystycznych z naszym ZTLem w tle w rosyjskim czasopiśmie "Musicus"
2019-02-03

Nasz akompaniatorka Elizaveta Maciejewska na łamach rosyjskiego czasopisma "Musicus" opublikowała artykuł o historii zespołów folklorystycznych w Polsce. Opisana jest aktualna sytuacja zespołów, w tym na przykładzie naszego ZTLu! :)

Artykuł poświęcony jest aktualnym problemom ruchu ludowo-tanecznego w kulturze współczesnej Polski,
który jest jednym z najważniejszych źródeł popularyzacji polskiego folkloru wśród młodzieży.
Artykuł omawia różne typy grup reprezentujących pieśni ludowe oraz repertuar tańca ludowego.
 Po raz pierwszy w literaturze rosyjskojęzycznej podana jest podstawowa klasyfikacja
zespołów folklorystycznych zaproponowana przez polskiego etnografa Józefa Burszta.

Artykuł w j. rosyjskim poniżej

Warsztaty z Krakowiaka w Centrum Inicjatyw Rodzinnych
2019-01-15

W poniedziałem mieliśmy ogromną przyjemność poprowadzić warsztaty z Krakowiaka w Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
To było nasze pierwsze spotkanie w Nowym roku.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się dlaczego Hejnał mariacki nagle się urywa czy jakie zwierzęta można naśladować grając na trąbce.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z poneidziałkowych zajęć.
Artykuł naszej tancerki Aliny Kucharskiej
2019-01-11

Autorka, Alina Kucharska, działa w zespole od 2010 roku i obecnie jest jedną z osób o najdłuższym stażu. Od początku, jako wolontariusz, angażuje się w organizację Światowego Przeglądu Folkloru Integracje, jak również czynnie włącza się w liczne inicjatywy podejmowane przez zespół. Z zamiłowania i wykształcenia jest historykiem, realizującym swoje zainteresowania jako przewodnik miejski PTTK i edukator w poznańskich muzeach.

Kolejny rok i kolejna "Świąteczna Bimba" za nami!
2018-12-17

Wczoraj 16.12.2018 r. już po raz 7 mieliśmy ogromną przyjemność kolędować z poznaniakami
za sprawą organizowanej przez MPK Poznań - Świątecznej Bimby!
Kolorowymi strojami z różnych regionów polski, grąna instrumentach i śpiewem
zachęcaliśmy wszystkich do przyłączenia się i celebrowania z nami nadchodzących świąt.
Śpiewaliśmy nie tylko wszytskim dobrze znane kolędy,
ale nie zabrakło w naszym repertuarze góralskich kolęd i pastorałek.
To była wspaniała niedziela spędzona w gronie rozśpiewanych mieszkańców Poznania.
Do zobaczenia na kolejnej edycji "Świątecznej bimby"

Zapraszam wszystkich do Galerii ze wspólnego kolęgowania
GALERIA ŚWIĄTECZNA BIMBA

Świąteczna bimba z Zespołem Tańca Ludowego "Poznań" AWF już 16 XII !!!
2018-12-10

To ona! Znowu wyjedzie na poznańskie ulice! Roziskrzona setkami światełek „księżniczka”, czyli tramwaj 102Na wkrótce rozpocznie tegoroczne kursy jako Świąteczna Bimba. Za jej sterami usiądzie Gwiazdor w zielonym płaszczu. Z kolei drugi – czerwony Gwiazdor, który zagości na naszym pokładzie, poprowadzi konkursy i zachęci milusińskich do wspólnej zabawy. Ile mamy potraw na wigilijnym stole? Co zwiastuje pierwsza gwiazdka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań musi znać ten, kto chce otrzymać nagrodę. A tych mamy całe mnóstwo dzięki naszym wspaniałym partnerom:
Galeria MaltaOrangeSolaris Bus & Coach S.A.MAN Truck & BusCukiernia Jagódka PoznańPrimavikaMeloradioKasa StefczykaLeader School Poznań, ANDY, Wrotkarnia Wywrotka Poznań. Jak co roku będą nam towarzyszyć także kolędnicy z Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF(16.12), którzy swoimi kolorowymi strojami, grą na instrumentach i donośnemu śpiewowi zachęcą innych do przyłączenia się i celebrowania nadchodzących świąt.

Dołączcie do nas między godz. 12:00 a 18:00!

Wydarzenie na FB --> Świąteczna bimba