Aktualności Multimedia Galeria Festiwal Integracje Kontakt Zespół Forum
WIGILIA W ZESPOŁOWYM GRONIE
2010-12-28

Jak co roku w połowie grudnia członkowie zespołu spotkali się, aby wspólnie pośpiewać kolędy, zjeść wigilijnego karpia oraz złożyć sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz uczelni: Jego Magnificencja prof. Jerzy Smorawiński - Rektor AWF Poznań, Pan Stanisław Kuhnert - Kanclerz Uczelni oraz Pan Józef Nicikowski - kierownik Domu Studenckiego AWF Poznań.


Wszystkim odwiedzającym naszą stronę składamy najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku!   
CHCESZ DO NAS DOŁĄCZYĆ? ZAPRASZAMY!
2010-12-06

Serdecznie zapraszamy na próby grupy początkującej, odbywajace się dwa razy w tygodniu:
wtorek: godz. 19.30-21.30
czwartek: godz. 19.00-20.30
SALA GIMANASTYCZNA DOMU STUDENCKIEGO AWF UL. ŚW. ROCHA 9

VI Festiwal Tańca AWF
2010-12-06

W sobotę 4 grudnia zespół już po raz kolejny wziął udział w Festiwalu Tańca organizowanym przez Zakład Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych AWF Poznań. Tancerze zaprezentowali mix tańców góralskich oraz Tańce i Przyśpiewki Lachów Sądeckich. Ponadto, jedna para: Paulina Baranowska i Bartłomiej Wieczorek zaprezentowali swoje umiejętności wykonując mazura.

Zima w Peru
2010-11-10
Po intensywnym sezonie letnim nie mamy wiele czasu na wypoczynek.Właśnie rozpoczęły się przygotowania zespołu do lwyjazdu na festiwal w Limie. Tancerze spędzą trzy tygodnie lutego na prezentowaniu Peruwiańczykom polskiej tradycji oraz poznawaniu kultury peruwiańskiej.
IV Encuentro Internacional de Folklore Mi Peru 2011: http://eifolkmiperu.com/
'Wakacje' na Sycylii
2010-11-08
ZTL "Poznań" AWF w tym roku wyruszył również w wojaże po świecie. Niemal dwa tygodnie spędził na Sycylii gdzie był uczestnikiem pierwszej edycji festiwalu "Naro - La Citta Del Barocco" - Naro - Miasto Baroku. Aura sprzyjała zarówno zwiedzaniu starożytnych ruin, jak i wypoczynkowi na plaży, a co najważniejsze - ciepłe wieczory dodawały uroku koncertom. Oprócz "Poznania" zaprezentowały się zespoły z Białorusi, Rosji, Serbii, Indii, Chile oraz Meksyku. Podczas podróży ZTL zwiedził również Florencję, Rzym, Palermo i Agrigento. W ten sposób możemy odznaczyć kolejne miejsca na mapie świata, w których już byliśmy.
Jubileuszowy X Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2010"
2010-11-08
Tegoroczne "Integracje" to już jubileuszowy, dziesiąty festiwal organizowany przez ZTL "Poznań" AWF. Tradycyjnie już koncert inauguracyjny rozpoczął się w Parku Wilsona, poprzedzony przemarszem ulicą Półwiejską. Zespoły z Kenii i Indonezji prezentowały folklor egzotyczny, natomiast grupy z Białorusi, Ukrainy i Bułgarii ukazały piękno ludowizny słowiańskiej. Tradycyjnie też odwiedził nas zespół z rodzimego, polskiego podwórka - tym razem był to ZTL "Gorzowiacy" z Gorzowa Wielkopolskiego.
Więcej informacji: http://festiwal.awf.poznan.pl
Integracje w Młynarach
2010-11-08
W Młynarach koło Elbląga już kolejny rok organizowany był festiwal mniejszości narodowych o nazwie "Integracje". Oprócz ZTL "Poznań" zaprezentowały się zespoły znacząco różniące się kulturą: zespół tańca irlandzkiego, piosenki szkockiej, cygański tabor oraz sąsiad ze wschodu - grupa z Ukrainy.

Reprezentując Poznań na Węgrzech
2010-11-08
W lipcu reprezentacja zespołu na prośbę Prezydenta Miasta Poznania wyjechała do miejscowości Gyor na Węgrzech, będącej miastem partnerskim naszego miasta, w celu promocji Poznania. Tancerze nie tylko prezentowali nasz folklor przed bardzo przychylną publicznością węgierską, ale także mieli okazję zwiedzic miasto i okoloice oraz nawiązać kontakt z polonią węgierską. Wyjazd został bardzo pozytywnie oceniony zarowno przez organizatorów, przedstawicieli Urzedu Miasta Poznania, jak i samych tancerzy.
Wesele Kurpiowskie
2010-11-08
Podczas swojego pierwszego wyjazdu ZTL "Poznań" odwiedził Kadzidło uczestnicząc w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Wesele Kurpiowskie". Uczestnicy zarówno jak i widzowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnych obrzędach zaślubin regionu Kurpii, a sam festiwal połączony był z II Światowym Zjazdem Kurpiów. Drugie wydarzenie zostało nawet uświetnione występem popularnego Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Najistotniejszy jednak jest ogromny sukces naszego zespołu w części konkursowej festiwalu. Tancerze zdobyli główną nagrodę przyznaną za wykonanie układu Tańce i Przyśpiewki Lachów Sądeckich.

Film Promocyjny

Facebook FanPage

VideoBlog


Dla studenta
webdesign, sklepy internetowe, strony www