Aktualności Multimedia Galeria Festiwal Integracje Kontakt Zespół Forum
Jubileusz 90-lecia Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
2009-09-19

3 października br. w hali widowiskowo-sportowej "Arena" odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 90-lecie istnienia poznańskiego AWF-u. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" wystąpi podczas tej uroczystości, której program składa się z wielu prezentacji, pokazów oraz występów gwiazd sceny muzycznej i kabaretowej.

więcej informacji na stronie: http://www.90lat.awf.poznan.pl/
Premiera nowego układu
2009-06-26

Podczas ostatniego występu, z okazji 90-lecie istnienia Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF po raz pierwszy zaprezentował nowy układ poloneza. Twórcą choreografii jest Dariusz Majchrowicz, natomiast utwór muzyczny wyszedł spod pióra Tadeusza Zielińskiego.
Podczas koncertu Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego zatańczył także mazura, stworzononego przez ww. duet twórców.

Polecamy dział "występy" w galerii, w którym można obejrzeć kilka zdjęć z sobotniego koncertu w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Jubileusz 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu
2009-06-18
W dniu 20 czerwca br. Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego uświetni jubileusz 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych. Występ "Poznania" odbędzie się w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w ramach obchodów oficjalnej części uroczystości.
Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w Nowym Tomyślu
2009-05-29

W ostatni weekend maja w Nowym Tomyślu z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Przegląd Folklorystyczny mający na celu przedstawienie dorobku i ukierunkowanie prac w zakresie pielęgnowania tradycyjnej kultury ludowej i narodowej związanej z folklorem muzycznym, tanecznym, a także zwyczajami i obrzędami w różnych środowiskach regionalnych i zespołach artystycznych województwa wielkopolskiego.

W ramach Przeglądu Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego zaprezentuje regionalne obrzędy Podkoziołka oraz narodowego mazura. Występ "Poznania" bedzie można zobaczyć 30 maja (sobota) w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury.

ZTL "Poznań" na Cyprze Północnym
2009-05-24

W pierwszych dniach maja Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego wziął udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Sztuki odbywającym się w tureckim mieście Güzelyurt. Podczas ośmiodniowego pobytu na wyspie członkowie ZTL-u "Poznań", oprócz koncertowania i uczestniczenia w programowych przemarszach, zwiedzali lokalne atrakcje oraz integrowali się z przedstawicielami lokalnego folkloru.

Zapraszamy do działu "wyjazdy zagraniczne" w galerii, w celu obejrzenia kilku zdjęć z pobytu w tureckim Güzelyurt.
Film Promocyjny

Facebook FanPage

VideoBlog


Dla studenta
webdesign, sklepy internetowe, strony www